Zakopane -zdobądz Górska Odznakę Turystyczną PTTK

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy, po raz kolejny organizują  akcję „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”,

. Akcja jest  społeczna i bezpłatna. Mieszkańcy Podhala zgodnie z regulaminem TPN są zwolnieni z opłat . Celem akcji  „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”, jest zachęcenie do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach i zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

W czerwcu, lipcu i sierpniu planowane jest 8 wycieczek w czasie, zostaną  odwiedzone wszystkie schroniska w Polskich Tatrach. Przewodnik tatrzański, będący również przodownikiem turystyki górskiej GOT PTTK,  zwracając uwagę na piękno otaczającej przyrody oraz na  zasady bezpiecznego chodzenia po górach.
Turyści mogą iść indywidualnie po szlakach według własnych wariantów przejść lub w pobliżu przewodnika tatrzańskiego słuchając tego, co on mówi.
06.07.2014, 17 punktów GOT
Przejście szlaku w Dolinie Kościeliskiej z Kir do schroniska na Ornaku i do Stawu Smreczyńskiego.

13.07.2014, 19 punktów GOT.
Przejście z siwej Polany do schroniska na Planie Chochołowskiej i Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 23 czerwca 1983 roku.

20.07.2014,  21 punktów GOT.
Przejście z Kuźnic do schroniska na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy.

03.08.2014, 25 punktów GOT.
Przejście z parkingu na Palenicy Białczańskiej do schroniska w Roztoce i do Morskiego Oka, obchodząc Morskie Oko dookoła.

10.08.2014, 16 punktów GOT.
Przejście od Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki zielonym szlakiem do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, z zejściem czarnym szlakiem do zielonego i z powrotem do Wodogrzmotów Mickiewicza.

17.08.2014, 14 punktów GOT. 
Na zakończenie przejście z Wierch Porońca na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję i zejściem do Kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Powrót z Kaplicy niebieskim szlakiem do Zazadniej.

Maksymalnie jest do zdobycia 140 punktów GOT.

Organizatorzy akcji „Chodzimy po górach” będą zachęcać aby sami chodzili po tatrzańskich i podhalańskich szlakach. Osoba która zdobędzie w ramach tej akcji 140 punktów GOT otrzyma okolicznościową

Organizator akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną„
Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK Zakopane

Zakopane pensjonaty zapraszają


Możliwość komentowania jest wyłączona.