XVIII Festiwal Rowerowy

Jedna z największych i najstarszych imprez rowerowych w Polsce. Różnorodne dyscypliny kolarstwa górskiego: maraton górski, zjazd rowerowy (downhill), dirt, ekstremalne skoki do wody to atrakcje, w których można wziąć udział a na pewno trzeba je zobaczyć! Festiwal Rowerowy to święto dla fanów dwóch kółek. Organizowany od 97 roku skupia wszystkie dyscypliny rowerowe  w jednym miejscu. Szklarska Poręba noclegi zaprasza.

Rajd Gwiaździsty
Propozycja dla wszystkich, którzy lubią jeździć po Karkonoszach i okolicach rekreacyjnie, bez nadmiernego stresu i napięcia. Wystarczy dojechać do jednego z punktów kontrolnych gdzie otrzyma się potwierdzenie, a na miejscu Festiwalu każdy dostanie pamiątkową koszulkę.

Junior Trophy
Dziecięce wyścigi rowerowe to połączenie rywalizacji i znakomitej zabawy dla najmłodszych uczestników festiwalu. Dzieci w różnych kategoriach wiekowych będą rywalizować ścigając się na dystansach odpowiednich do ich wieku. Wielkie emocje, jakie często udzielają się bardziej rodzicom startujących dzieci niż im samym, pozostawią w ich pamięci szereg niezapomnianych wspomnień. Dziecięce wyścigi przyciągną całe rodziny preferujące wspólne spędzanie czasu na rowerach.

Strefa Malucha
Animacje, konkursy, gry i zabawy w specjalnie wyznaczonej strefie dla dzieci. Mini tory rowerowe, występy.

Maraton MTB 
Obecnie jest to najpopularniejsza i najchętniej uprawiana odmiana kolarstwa górskiego, ponieważ przyciąga na start zarówno wyczynowców, jak i amatorów bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną.
Jest to dyscyplina wytrzymałościowa, polegająca na ściganiu się kolarzy górskich na długiej trasie o zróżnicowanej nawierzchni, zmiennym profilu i dużej sumie przewyższeń.

Downhill
Strome zbocza, duża prędkość, długie skoki, adrenalina oraz widowiskowość – to właśnie jest downhill. Jedna z najbardziej ekstremalnych dyscyplin kolarstwa górskiego, a na pewno najszybsza. Polega na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po trasach tworzonych na stromych stokach. Rower do downhillu to bardzo zaawansowany technicznie sprzęt. Konstrukcja roweru zjazdowego niemal uniemożliwia podjazd nim pod górę, tak więc nieodłącznym elementem downhillu jest wjazd wyciągiem krzesełkowym.

Dirt Jam
Ekstremalna dyscyplina rowerowa, która polega na wykonywaniu skoków, a w ich trakcie różnych ewolucji – freestyle rowerowy. Zawodnicy na specjalnym ziemnym torze, skacząc wysoko na rowerach wykonują w powietrzu kombinacje trików, za co są oceniani przez sędziów. Dirt jumping to bardzo wysoki poziom adrenaliny i niesamowite emocje zarówno u zawodników, jak i u widzów.

Skate Park – parking przy ul. Mickiewicza (centrum)
Tor z przeszkodami w centrum miasta (rampy, basen z gąbkami, air bag) przeznaczony do wyczynowej jazdy na rowerach.

AIR WATER SHOW
Skoki do wody na rowerze to jedna z najstarszych konkurencji festiwalowych – rozgrywane są od 1998 roku. Od lat przyciągają na festiwalu największą liczbę widzów. Corocznie tłumy kilkutysięcznej publiczności oglądają szaleńców, którzy lecą z wielometrowej rampy na rowerze wprost do wody – w powietrzu wykonując oczywiście różnego rodzaju triki. Skoczków asekurują płetwonurkowie, którzy w razie potrzeby spieszą z pomocą.

Mini Targi Rowerowe
Miejsce spotkań branży rowerowej i nie tylko. To doskonała okazja do zaprezentowania oferty swojej firmy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.