Warmia i Mazury – największe atrakcje

podlasem

kwiatek

bartkowska

weglarz

malinow

lizon

asienka

palider

malalaka

Warmia i Mazury noclegi, uznawane często w rankingach za najpiękniejsze miejsce w Polsce, wyróżniają się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, przede wszystkim przepięknymi jeziorami i nieskażonymi lasami. Poza tym zachwycają tradycyjną mazurską zabudową wsi i małych miasteczek. Dziś sprawdzamy, czym poza relaksem na żaglach przyciąga ten region Polski! Oto największe atrakcje Warmii i Mazur!

Perła noclegi Mazury i Wenecja Północy – jak często nazywa się Mikołajki – to nazwy trochę na wyrost, ale miasteczko niewątpliwie ma swój urok. Położone w przesmyku jezior Mikołajskiego i Tałty, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, przeobraża się latem w gwarne centrum turystyczne, które rozbrzmiewa szantami i żeglarskimi opowieściami.Mikołajki to ulubiony port wodniaków, węzeł dróg żeglownych z Giżycka, Rucianego-Nidy, Pisza i Ryna. Każdy więc, kto lubi wodę, piękne krajobrazy i aktywny wypoczynek, nie będzie się tu nudził.

Do malowniczego Reszla, położonego 15 km od Kętrzyna, zagląda się zazwyczaj, by obejrzeć zamek. Budowę twierdzy rozpoczęto około 1350 roku, zakończono – kilkadziesiąt lat później. Była to typowa forteca nadgraniczna, która w połowie XV w. straciła znaczenie obronne i zaczęła służyć jako pałac myśliwski. Po 1772 roku nowi gospodarze – Prusacy – zorganizowali tu więzienie. Zamek, podpalony i zniszczony przez więźniów, został odbudowany w pierwszej połowie XIX w. W wyższych kondygnacjach zachowały się machikuły, otwarte u dołu wykusze, którymi w zamierzchłych czasach lano na atakujących wrzątek i smołę. Warto obejrzeć dziedziniec, na który prowadzi charakterystyczna dla zamków obronnych brama, i wspiąć się na wieżę, skąd przez okna można podziwiać miasto i okolicę.

Bardzo ciekawy obiekt znajduje się w Rapie, 33 km od Węgorzewa. Niezwykły grobowiec, postawiony w 1812 roku, przypomina… egipską piramidę. Podobno budowlę wzniesiono w miejscu o silnej koncentracji pozytywnego promieniowania Ziemi i Kosmosu. Według znawców jest ono wzmacniane w grobowcu przez odpowiedni kształt sklepienia. Natomiast promieniowanie negatywne eliminowane jest przez podstawę z kamienia polnego. Baron Friedrich von Fahrenheid, właściciel majątku w Rapie, zainteresował się egiptologią w Paryżu. Nietypowy grobowiec miał stworzyć warunki potrzebne do mumifikacji zmarłych. Rzeczywiście, pochowane tu ciała wyschły i to mimo panującej w okolicy wilgotności. Dziś piramidę można podziwiać tylko z zewnątrz.

Międzyzdroje noclegi, noclegi Berezka, Szczawnica noclegi, noclegi Cisna, tanie noclegi zakopane centrum

Możliwość komentowania jest wyłączona.