Szanty Mazury

kwatery

wymarzone

urlop

wczasowisko

turystycznie

Wypoczynek wakacyjny na Mazurach w tym sezonie uatrakcyjnią nam liczne festiwale piosenki żeglarskiej i szant. W najbliższym czasie organizatorzy przewidują trzy duże festiwale w Mazurskich miejscowościach turystycznych. Dla zainteresowanych podajemy terminy festiwali szant na Mazurach:
31 lipca – 3 sierpnia Mikołajki
8 sierpnia – Serwy koło Augustowa
9 sierpnia – Węgorzewo.
Jednym słowem druga połowa wakacyjnego wypoczynku na noclegi Mazury zapowiada się ciekawie. A tym czasem proponuję Państwu dwie bardzo popularne szanty, które już teraz można sobie pośpiewać, by nabrać wprawy przed zbliżającymi się festiwalami. W między czasie można się wybrać na jeden z wielu koncertów jakie odbędą się w większości miejscowości wypoczynkowych.

Turystyczne szlaki rowerowe

Na początek trasa dość łatwa (okolice Kętrzyna), licząca 42 km Kętrzyn – Stara Różanka – Wopławka – Góry – Czerniki – Gierłoż – Kwiedzina – Owczarnia – Nakomiady – Godzikowo – Zalesie – Sławkowo – Nowa Wieś – Kętrzyn. Początek trasy rozpoczyna się w Kętrzynie. Głównymi atrakcjami turystycznymi oczywiście poza pięknem samych krajobrazów są Kętrzyn z jego największymi zabytkami: zamkiem krzyżackim z drugiej połowy XIV wieku oraz kościołem gotyckim zbudowanym w zbliżonym okresie co zamek. Po trasie mijamy wieś Nakomiady gdzie prawdziwymi atrakcjami turystycznymi są kościół parafialny z XVII w i pałac, który do tej pory obrósł już wieloma legendami, w tym o wielkiej i tragicznie zakończonej miłości, no i oczywiście jak to w każdym starym zamczysku nie brakuje też duchów. Jednym słowem jest to godna uwagi rowerowa trasa turystyczna. Mimo, że nie jest to zbyt trudna i długa trasa warto ze względu na spotykane tu atrakcje poświęcić minimu jeden cały dzień, mam na myśli również zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych tego regionu Mazur. Ten artykuł jest tylko początkiem wątku, który mam nadzieję będzie rozwijany dalej. Szczególnie zwracam się do osób, które pokonały tą trasę. Wszak Mazury i atrakcje turystyczne tych terenów są bliskie każdemu turyście, każdemu kto kocha przyrodę i lubi z nią obcować oraz chce aktywnie spędzić wakacje i wypocząć.