Rowerem po Warmii i Mazurach

wyjazd

region

apartament

domki

pensjonat

„Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Mazury noclegi zapraszają.

Odcinek przebiegający przez Warmię i Mazury będzie liczył 420 kilometrów, dłuższe będą odcinki podlaski (590 km) i podkarpacki (430 km). Prace budowlane są najbardziej zaawansowane w województwie lubelskim (powiat włodawski) i właśnie warmińsko-mazurskim (powiat węgorzewski).
Trasa będzie miała łączną długość prawie 2000 kilometrów, będzie przeprowadzona przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki, ważne węzły komunikacyjne, przesiadkowe.

W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku.

Od głównej trasy odchodzą „odnogi” – to łączniki i pętle, które prowadzą do miejsc atrakcyjnych turystycznie i węzłów komunikacyjnych. Zaplanowane zostały tam, gdzie nie było możliwości poprowadzenia trasy głównej: łącznik do PKP Korsze, pętla do Augustowa, łącznik do Łomży, pętla do Białowieży, łącznik do PKP Rzeszów, łącznik do PKP Kielce.

Trasa nie będzie powstawać w jednym momencie, z niektórych odcinków będziemy mogli skorzystać już pod koniec bieżącego roku. Całą trasą pojedziemy w 2015 r. Postęp w realizacji inwestycji można śledzić na mapie interaktywnej.

Giżycko tanie noclegi, Polańczyk noclegi nad jeziorem, Myczków domki, Krościenko nad Dunajcem noclegi z wyżywieniem, Berezka noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.