Olsztynek

Olsztynek jest popularną i chętnie odwiedzaną przez wczasowiczów miejscowością o charakterze turystycznym w województwie warmińsko-mazurskim. Leży na Pojezierzu Olsztyńskim i świetnie nadaje się na punkt wypadowy na Mazury.

Olsztynek dysponuje znakomicie rozwiniętą bazą noclegową, która obejmuje obiekty o różnym standardzie. Składają się na nią pokoje gościnne, domki letniskowe, wille, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe.

Miłośnicy przyrody mogą tu oglądać liczne jeziora i rezerwaty przyrody. Jedną z najpopularniejszych atrakcji miejscowości jest zamek, który powstał z polecenia Gunthera von Hohensteina.

Zamek składa się z okazałych murów, wieży, kilku skrzydeł i piwnicy. Pełnił on funkcję siedziby burgrabiego i przyczynił się do powstania w pobliżu osady. Osada ta od XV wieku posiada prawa miejskie.

Mazury to piekna kraina odwiedzana przez setki tysięcy turystów z polski jak i zagranicy. Noclegi nad jeziorem to ulubione miejsce gości wybierających nocegi. Mazury przyciagaja nie tylko jeziorami ale znajdziemy tu zabytkowe zamki, piękne lasy oraz wiele atakcji dla dzieci.

noclegi Olsztynek, Mazury noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.