Mazury nie tylko latem

ukrystyny

umajerczyka

uwladka 

halina

kominek

zaryska

rzadkosz

majerczyk

budz

mrugala

Mazury to nie tylko żeglarska przygoda czy spływ kajakowy Krutynią lub inną przepiękną rzeką. Jesienne Mazury kuszą możliwością pieszych lub rowerowych wędrówek, a także nowymi atrakcjami, przygotowanymi w ramach kampanii 7 Cudów Mazur.

Przy sprzyjającej pogodzie można podziwiać Mazury z motolotni. Loty organizowane są od kwietnia do końca października.

Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić. Słowa Leonarda da Vinci są szczególnie bliskie osobom, które kiedykolwiek miały okazję polecieć w przestworza na motolotni. Podobno, kto raz spróbował wzbić się w powietrze, zawsze będzie chciał do tego wracać. Lot widokowy nad Krainą Tysiąca Jezior to niezapomniane chwile, wspaniałe widoki i poczucie nieskrępowania oraz wolności. To także doskonała okazja, aby upamiętnić tę przygodę fotografią lotniczą. Z tej atrakcji można skorzystać od kwietnia do października, w godzinach wczesno porannych lub późnym popołudniem. Starty odbywają się z lądowiska Spytkowo – Bożykowo, lub lotniska Mazury Residence w Giżycku.
Zaledwie 12 km od Węgorzewa znajduje się niezwykle oryginalna budowla, którą warto poznać bliżej. Ogromna śluza w Leśniewie Górnym jest jednym z elementów będących pozostałością po planach budowy Kanału Mazurskiego. Miał on połączyć jeziora mazurskie z rzeką Pregołą, a dalej z Bałtykiem. Budowla ma 46 metrów długości, 7,5 metra szerokości i 17 metrowy spad. W 1942 r. władze III Rzeszy podjęły decyzję o wstrzymaniu tego przedsięwzięcia. Przez lata śluza stała niefunkcjonalna i zapomniana. Współcześnie okoliczni mieszkańcy postanowili wykorzystać potencjał tej imponującej budowli w dość zaskakujący sposób. Na terenie śluzy powstał park linowy. Odwiedzający go turyści mają okazję spróbować skoków wahadłowych, zjazdu tyrolskiego, zjazdu pionowego lub przespacerować się po moście linowym nad wąwozem. Atrakcje dostępne na śluzie przyprawiają o szybsze bicie serca i poważny skok adrenaliny. Polecane są szczególnie osobom o mocnych nerwach.
Piękne okoliczności przyrody, zapach idealnie przyciętej trawy, twarde zasady oraz spokój i skupienie – to wręcz wymarzone okoliczności do wypoczynku i relaksu. Właśnie one są kwintesencja gry w golfa. To dyscyplina dla wszystkich i sport na całe życie – może go uprawiać każdy i odnajdywać w nim wręcz niewyczerpane źródło radości i satysfakcji. Golf to w Polsce wciąż mało popularna dyscyplina, jednak jego miłośników stale przybywa. Rosnące zainteresowanie sprawiło, że na Warmii i Mazurach znajdziemy pełnowartościowe pola golfowe oraz mniejsze obiekty, które z powodzeniem spełnią wymogi początkujących.
bukowina tatrzańska tanie noclegi, Białka Tatrzańska noclegi , noclegi Węgorzewo, Żywiec tanie noclegi, Mikołajki noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.