Komańcza

Komańcza to duża, piękna letniskowa wieś w dolinie Osławicy, na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Walory przyrodnicze oraz występujące tu wody mineralne (siarczkowe) sprawiają że Komańcza noclegi  staje się ważnym ośrodkiem turystyczno – uzdrowiskowym.

Do atrakcji należą:
– spacery, wycieczki
– zbieranie runa leśnego
– jazda konna, bryczki, kuligi
– plac zabaw dla dzieci
– parking
– możliwość uczestniczenia w pracach gospodarskich
– świetne warunki dla narciarzy
– wędkowanie
– zwierzęta gospodarskie
– w pobliżu znajdują się wyciągi narciarskie

Noclegi w Komańczy to wile atrakcji, znajdują się tu ciekawe szlaki turystyczne, bogactwo fauny i flory, urokliwe krajobrazy, zabytki sakralne i piękne Jeziorka Duszatyńskie. Położenie Komańczy przy linii kolejowej Zagórz – Łupków sprawia że turyści stąd zaczynają swoje wyjście w Bieszczady. To również początek bieszczadzkiego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego. Komańcza jest punktem wyjścia szlaku przez Duszatyn i Chryszczatą do Cisnej. Godne polecenia są także wycieczki w Beskid Niski, w masyw Kamienia.

Ciekawostką jest iż w latach 1955-1956 władze komunistyczne internowały do tej miejscowości kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będąc w Komańczy warto zwiedzić greckokatolicką Cerkiew Opieki Matki Boskiej, zbudowaną w 1988r. jako drewniana cerkiew na betonowej podmurówce (a właściwie osobno zbudowano część drewnianą i następnie osadzono ją na podmurówce). Noclegi Komańcza znajduje się w cichej, malowniczej miejscowości . Dysponuje pokojami, kwaterami, domkami, pensjonatami z pełnym wyposażeniem.

Dla fanów dwóch kółek miejscowość oferuje wiele szlaków rowerowych m.in. Rowerowy szlak Śladami Przygód Dobrego Wojaka Szwejka (znaki zielone R 63), Transgraniczna trasa rowerowa Komańcza – Medzilaborce (Cross-Boundary Cycling Route Komańcza – Medzilaborce), Rowerowy „Szlak Ikon” (znaki czerwone) wiodący doliną Osławy, na którym podziwiać można najpiękniejsze cerkwie łemkowskie.

Bieszczady noclegi domki to wiele atrakcji:
– okoliczne zabytki sakralne: cerkwie, kościoły, muzea,
– kolejka leśna Smolnik – Cisna,
– ścieżki przyrodniczo-historyczne i rowerowe,
– rezerwaty przyrody, piękne krajobrazy,
– odległość od Cisnej – 30km, Soliny – 60km, Słowacji – 10km, Wegier – 140km, Ukrainy – 80km.

Komańcz noclegi domki wokół Komańczy wytyczono dydaktyczną ścieżkę historyczno-przyrodniczą (znaki czerwone) o długości ok. 7 km. Przez wszystkie ciekawsze zabytki oraz atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo miejsca.

Miłośnicy sportów zimowych i białego szaleństwa będą mogli poszusować na stoku, który jest bardzo dobrze przygotowany. Jedną z jego największych zalet jest śnieg, który leży tu bardzo długo i praktycznie zawsze można liczyć na dobre warunki narciarskie. Ciekawą atrakcją dla turystów są kuligi z zaprzęgami konnymi, które mogą kończyć się ogniskiem, kiełbaską oraz grzańcem. Komańcza noclegi agroturystyka  to doskonała baza wypadowa zarówno zimą jak i latem, miejscowość jest połączeniem historii i wypoczynku dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Komańcza noclegi, Bieszczady noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.