Beskidy

Wielka Czartonia – Na szczycie góry (955 m n.p.m.) znajduje się polana, na której można odpocząć po trudach wspinaczki. Przez środek tej polany przebiega granica państwa. Drugą polaną jest tzw. Stokłosica na wschodnim zboczu góry. Na owych polanach w dawnych czasach były wypasane owce, a szczyt kilka razy odwiedził piewca góralszczyzny, Władysław Orkan. Czantoria jest węzłem wielu szlaków turystycznych. Po czeskiej stronie jest wieża widokowa.

Zamek Prezydenta – Obecny budynek wzniesiono w latach 1928-31 na miejscu drewnianego zameczku Habsburgów. Był to prezent regionu śląskiego dla prezydenta Ignacego Mościckiego. W latach 30 – tych ubiegłego wieku był to gmach reprezentacyjny dla najwyższych władz państwa. Podczas okupacji hitlerowskiej zamek pełnił funkcję ośrodka dla oficerów i urzędników Trzeciej Rzeszy. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania.

W paśmie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim na szczycie Malinowskiej Skały (1152 metry n.p.m.) znajdują się atrakcyjne zlepieńcowate skały. Dodatkowo w stokach góry znajduje się Jaskinia Malinka o długości szesnastu metrów oraz naturalny, całoroczny stawik o średnicy około dziesięciu metrów.

Grota Solno – Jodowa Grota wyłożona jest solą z Morza Czarnego i znajduje się na terenie hotelu na Malince. Panujący tu specyficzny mikroklimat , poprzez naturalny zabieg inhalacji, pomaga w takich schorzeniach jak zapalenie płuc i oskrzeli, choroby dróg oddechowych, choroby układu krążenia i układu pokarmowego. Ponadto wzmacnia układ odpornościowy i poprawia przemianę materii.

Letni tor saneczkowy – znajduje się na Polanie Stokłosica, przy górnej stacji Kolei Linowej. Długość zjazdu wynosi siedemset dziesięć metrów, a różnica poziomów to pięćdziesiąt metrów. Jadący może sam decydować o prędkości jazdy za pomocą hamulca.

Park rozrywki położony jest na zboczu Równicy – szczytu o wysokości 884 metry n.p.m. Tutaj świetnie bawić się będą całe rodziny, ponieważ znajduje się tu planetarium, kino 4D, Euro Bungee, Byk rodeo, basen z wodnymi rowerami i karuzela wiedeńska i dmuchańce. Park jest czynny cały rok.

Kolej Linowa Czantoria – Nowoczesna kolejka posiada cztero – osobowe kanapy oraz system zwalniania przy wsiadaniu i wysiadaniu. Górna stacja znajduje się na polanie Stokłosica, na wysokości osiemset pięćdziesiąt jeden metrów n.p.m., skąd można podziwiać piękną panoramę gór. Działają tu również wyciągi orczykowe oraz nartostrady o różnym stopniu trudności, jak również punkty gastronomiczne.

zamosc

koscielisko

dolny

wlodawa

zwierzyniec


Możliwość komentowania jest wyłączona.